Skip to Content

V Dzień dziecka 30.05.2015 rok

      30 maja 2015 roku odbył się Dzień Dziecka w Suchej. Dacie wiarę, że to radosne i jedyne w swoim rodzaju święto odbyło się już po raz piąty? Tak, tak… Uczestniczyło w nim ponad 130 osób. Po raz kolejny udał się ten dzień w nowej odsłonie. Punkty stałe – oczywiście nie mogło zacząć się inaczej jak od Mszy Świętej. ( zahaczając uprzednio o recepcję ;-). Później blok zabaw z podziałem na kategorie wiekowe, jak zawsze pyszny obiadek w wykonaniu niezastąpionego Pana Zygmunta, zawody kajakowe, ognisko.

Wśród atrakcji, których jeszcze w Suchej nie mieliśmy, pojawili się:  Zespół Improwizacji Teatralnej Kaloryfer Impro, których popisy można obejrzeć tutaj:   https://www.youtube.com/results?search_query=kaloryfer+impro.

Ich  umiejętność bystrego  wychwytywania faktów przekuwała się w  błyskotliwą i pełną humoru  improwizację w postaci parodii rzeczywistości, czym rozbawiali i małych i dużych widzów do łez. Gdyby nie tornado, które pojawiło się nad Suchą równie szybko jak zniknęło – graliby jeszcze dłużej. Najprawdziwszy wóz strażacki i dzielni strażacy – gdy się pojawili na sygnale nad stawem, dzieci od razu czym prędzej wskoczyły na wóz, a na ich twarzach widać było radość i żywe zainteresowanie.
    Dzień umilały pyszne posiłki, w tym drożdżówki i pączki pieczone bez środków chemicznych, podarowane przez Pana Mariusza Siewaszewicza z Cukierni Drożdżowa Rozkosz w Bydgoszczy przy ul. Świętojańskiej 21 czy kiełbaski na wieczornym ognisku, przekazane przez firmę Ekoterma z Lisiego Ogona.
    Przez cały dzień można było skorzystać z gabinetu kosmetycznego pani Eli Kryger, która tworzyła cudne makijaże oraz z malowania twarzy dzieci – małe dzieła sztuki tworzyły: Justyna i Monika. Namiot rozbity pod patronatem Bydgoskiej Spółdzielni Socjalnej Solidarni: http://solidarni.bydgoszcz.pl/.

Cenną na miarę życia naukę pierwszej pomocy przeprowadził dla dzieci i rodziców profesjonalny sanitariusz Pan Arkadiusz.

Wśród naszych sponsorów należy wymienić:  Vertikal spółka z o.o. z Warszawy, Elem Bursiewicz-Chmielewski spółka jawna z Białegostoku, Perfekt Paweł Berlik z Suchego Boru,  Rafał Adam Małek z Niemcza,  Das-Art. Studio Dariusz Stopikowski z Bydgoszczy, Carrefour Express z Serocka, Ekoterma Technika Grzewcza Jacek Dudziński z Lisiego Ogona, Cukiernię Drożdżowa Rozkosz z Bydgoszczy, Wydawnictwo KRESKA z Bydgoszczy,Ochotniczą Straż Pożarną z Suchej oraz Państwa Alinę i Wojciecha Glamowskich.


 

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JÓZEFA

"W obronie przed złymi duchami mogą nam pomóc symbole religijne, jak na przykład krzyż wiszący na ścianie" - uważa  ks. dr Marian Piątkowski, egzorcysta.

 

Rok 2021 Rokiem Świętego Józefa – PENITENCJARIA APOSTOLSKA DEKRET Prot. n. 866/20/I

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z 27 listopada ubiegłego roku przyjął uchwałę ogłaszając rok 2021

Rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego. 

35 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - LIPIEC 2023

LIZBONA - PORTUGALIA

album | by Dr. Radut