Skip to Content

Rekolekcje akademickie 8-11 marca 2015.

... Jeśli nie posłuchacie mnie, w ukryciu płakać będę, do niewoli poślę was, trzodo ma...
Te słowa, przy dźwiękach akordeonu, śpiewane przepięknie przez scholę - towarzyszyły nam przez 4 dni tego niezwykłego czasu.  W dniach 8-11 marca 2015 mocne rekolekcje z niezwykłą mocą i charyzmą poprowadził Ojciec Zygmunt Kwiatkowski SJ, który spędził 30 lat w Syrii.

 
       Rekolekcje zaczęły się od błogosławieństwa Krzyżem Chrystusa.  Kapłan na nowo nam przypomniał i pogłębił świadomość,  że w Krzyżu Chrystusa jest nasze zbawienie. "JA jestem z wami". Msza Święta to jest SPOTKANIE z Jezusem.
Czy jesteś tego świadomy? Czy pamiętasz o tym? Czy przychodzisz na Mszę by "odstać swoje" czy rzeczywiście wchodzisz z Nim w relację? Kim jest dla ciebie Jezus? Pamiętaj, to nie jest miałki Jezusek z obrazka, ale potężny Zbawiciel, a Jego Milosierdzie traktuj na poważnie. Mozesz spokojnie zawierzyć Mu swoje życie.
      Bóg jest Bogiem każdego człowieka, każdej narodowości. Modlitwa sprawowana przez Ojca rekolekcjonistę również w języku arabskim pomagała nam to sobie głębiej uświadomić. Przez czas rekolekcji duchowo towarzyszył nam Święty Ojciec Charbel z Libanu. Drugiego dnia odbyło się namaszczenie olejami Świętego Charbela. Licznie przyjęliśmy je z wiarą, prosząc tego świętego pustelnika o wstawiennictwo i uzdrowienie. Miejsca ani słów nie tutaj wystarczy. Wiele się wydarzyło w sercach wielu.
Ojcze Zygmuncie - dziękujemy ! Niech Pan Tobie wynagradza.
 

ZałącznikWielkość
CHARBEL PDF.pdf975.27 KB
Plakat_rek.jpg114.33 KB

***

"W obronie przed złymi duchami mogą nam pomóc symbole religijne, jak na przykład krzyż wiszący na ścianie" - uważa  ks. dr Marian Piątkowski, egzorcysta.36 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - SEUL 2027

 

SEUL - KOREA PoŁUDNIOWA

 

album | by Dr. Radut