Skip to Content

Złoty Jubileusz - 50 rocznica powstania DA 18.10.2014 r

     " W sobotę 18 października 2014 w Bydgoszczy obchodzono okrągłą,  złotą 50-tą rocznicę powstania duszpasterstwa akademickiego.
Do istnienia powołał ją sam kardynał Stefan Wyszyński, w czerwcu 1964 roku. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w bydgoskiej Katedrze, w której uczestniczył Prymas Polski Wojciech Polak, biskup Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa oraz zaproszeni gośce, studenci i absolwenci.
Po Mszy świętej nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy przy Domu Polskim, a następnie uroczysty obiad i spotkanie na auli Wydziału Teologicznego UAM przy ulicy Grodzkiej.
 Spotkanie swoją przemową rozpoczął biskup Jan Tyrawa, następnie ksiądz Wenancjusz  Zmuda w 10-cio minutowym referacie przybliżył powstanie i perypetie duszpasterstwa akademickiego w Bydgoszczy na przestrzeni ostatnich 50-ciu lat. Jak się okazuje, nie zawsze było łatwo, w latach komuny przynależność do duszpasterstwa wymagała odwagi, a nierzadko wiązała się z restrykcjami ze strony władzy.
Tym większy szacunek dla tych, którzy się nie poddawali, tworząc akademickie środowisko duszpasterskie. Na koniec odbyły sie krótkie multimedialne prezentacje obecnie funkcjonujących duszpasterstw w Bydgoszczy.
Obchody zostały zwieńczone balem, który odbył się w podziemiach kościoła p.w. Świętego Andrzeja Boboli, a który przygotowało D.A. Arka.
W przepięknie udekorowanej sali zabawa była bardzo udana, przy dobrej muzyce goście bawili się do 2-giej w nocy !" Hania

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JÓZEFA

"W obronie przed złymi duchami mogą nam pomóc symbole religijne, jak na przykład krzyż wiszący na ścianie" - uważa  ks. dr Marian Piątkowski, egzorcysta.

 

Rok 2021 Rokiem Świętego Józefa – PENITENCJARIA APOSTOLSKA DEKRET Prot. n. 866/20/I

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z 27 listopada ubiegłego roku przyjął uchwałę ogłaszając rok 2021

Rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego. 

35 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - LIPIEC 2023

LIZBONA - PORTUGALIA

album | by Dr. Radut